Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

I muži mají v hlavě ženy, na které už nikdy nezapomenou

i-muzi-maji-v-hlave-zeny-na-ktere-uz-nikdy-nezapomenouCo je to za dívku či ženu, na kterou váš manžel nemůže zapomenout? V životě každého muže se najde žena, na kterou vždycky bude vzpomínat s něžností a láskou a s nepochopitelným smutkem. A to přitom může být už několik let šťastně ženat, milovat svou ženu a děti! Pojďme se podívat, co je to za dívky či ženy, na které manželé nejsou schopni zapomenout…

___

___

Svoboda odmítnout, přestat a říci ne - ne vždy je nutné soutěžit

svoboda-odmitnout-prestat-a-rici-ne-ne-vzdy-je-nutne-soutezitPřestat s něčím má v naší mysli často negativní konotace. Během dospívání slyšíme věci jako “ti, co se vzdávají, nikdy nevyhrají a vítězové se nikdy nevzdávají”. Čeká se od nás, že u věcí vytrváme bez ohledu na to, jak je to těžké. Já mám raději tuhle variantu, kterou jsem někde zaslechl: “Ti, co se vzdávají, nikdy nevyhrají a vítězové se nikdy nevzdávají, ale ti, kteří nikdy nevyhrají a nikdy se nevzdávají, ti jsou idioti.”

___

___

Povídání o věčně nespokojených lidech - ubohých obětích života. Jak s nimi zacházet?

povidani-o-vecne-nespokojenych-lidech-ubohych-obetich-zivota-jak-s-nimi-zachazetŽivotní těžkosti nás zocelují. Nebo by alespoň měly… Má se za to, že člověk, který určitými těžkostmi prošel , se rozvíjí, získává nové poznatky a stává se „lepším“. Jsou však lidé, kteří se na svých problémech takříkajíc zaseknou: jsou ustavičně nespokojení, nešťastní a smutní, v jejich životě je vše jen špatné a je-li náhodou dobře, pak je to všechno dozajista nějaké nedorozumění a ve finále určitě bude všechno ještě horší.

___

___

Nezapomeňte milovat sebe sama a nemyslete jen na ostatní - je to důležité

nezapomente-milovat-sebe-sama-a-nemyslete-jen-na-ostatni-je-to-duleziteMiluj bližního svého. Jedno z deseti Božích přikázání, všem určitě velmi dobře známé. Bohužel je většina z nás podle tohoto přikázání vychována. Nazvala bych to přesněji „Miluj bližního svého na úkor sebe!“. Cožpak my sami nejsme sobě bližními? Jsme my ti, co jsou na posledním místě, až za všemi ostatními? A že těch bližních kolem sebe máte určitě spousty…

___

___

Psychický blok vůči sobě a okolí aneb když se cítíte blbě - jak z toho ven?

psychicky-blok-vuci-sobe-a-okoli-aneb-kdyz-se-citite-blbe-jak-z-toho-venUzavřeli jste se sami do sebe. Pocit nepohodlí, pocit že nejste ve své kůži, sídlí daleko hlouběji, než se domníváte. Je pro vás těžké dopustit se jakékoli aktivity. Dokonce si i jenom číst nebo se dívat na film. Zdá se vám, že jste opravdu k smrti unaveni… dovolená je však za dveřmi. Jenomže po ní znovu „zhasnete“ a snažíte se vyhnout všemu, čemu se vyhnout dá.

___

___

Jak se zbavit stresu a být rychle v pohodě - 14 tipů

jak-se-zbavit-stresu-a-byt-rychle-v-pohode-14-tipuZpůsoby jak se zbavit stresu jsou různé a jsou různě účinné. Každopádně bychom se měli s napětím umět pracovat a vědět jak se ho zbavit. Pomoci může např. něco dobrého na zub, masáž, horká vana, přemístění věcí v domácnosti, aromaterapie, tanec. Pomoci může třeba i ibiškový čaj, mnutí rukou, běh po schodech nebo úklid v domácnosti.

___

___

Manžel nebo partner je mamánek neboli MAMA BOY - jak to zvládnout, nezbláznit se a převychovat ho?

manzel-nebo-partner-je-mamanek-neboli-mama-boy-jak-to-zvladnout-nezblaznit-se-a-prevychovat-ho-3Máte partnera, který i ve svých čtyřiceti letech jezdí neustále za maminkou, chodí se s ní radit, telefonuje jí každý den a sděluje jí, co prožil, a neustále vás s ní srovnává? Zřejmě jste si vzala za muže mamánka. A s takovým život opravdu není lehký. Fixace na maminku je totiž problém ... a bohužel ne tak vzácný.

__

__

Jak si zlepšit náladu a udělat den hezčí - 12 rad psychologa

jak-si-zlepsit-naladu-a-udelat-den-hezci-12-rad-psychologa-2Jiří Hamerský: jako psycholog jsem se denně setkával s lidským utrpením. Ještě teď se mi vybavují konkrétní příběhy, při nichž bývalo na skupině hrobové ticho: Osudy týraných žen, kterým kdysi někdo zničil sebevědomí. Pacientek, které se léta nemohly vymanit z moci nepříjemných okolností. Lidí, kteří tolik toužili po ocenění a vlídném slovu. A aby se měli aspoň trochu lépe.

___

___

Nejčastější nadávky mezi lidmi - vulgární, nevulgární, roztomilé, podle zvířat, věcí, vlastností, chování

nejcastejsi-nadavky-mezi-lidmi-vulgarni-nevulgarni-roztomile-podle-zvirat-veci-ad

Lidé si nadávají od nepaměti. Používají milé lichotivé nadávky až po nadávky velmi vulgární, urážlivé nebo ponižující. Slušňákovi se z této stránky asi zatočí hlava, skinhead bude považovat stránku za slabou kávičku. A vy? 

___

___

Jak si více užít život - 10 věcí které udělají vaše dny barevnější

jak-si-vice-uzit-zivot-10-veci-ktere-udelaji-vase-dny-barevnejsiKaždý občas upadáme do stereotypu. Pokud to také tak máte, můžete zkusit něco, co vaše dny udělá zajímavější - může to být skutečný oheň, živá hudba, čerstvé rostliny, barvy, procházka přírodou, přečtení knížky nebo třeba setkání "s živým" člověkem, kterého jste už dlooouho neviděli (tzn. ne setkání přes Facebook nebo Skype, ale opravdu NAŽIVO). Tak do toho :)

___

___