Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Proč ženy milují mizery, frajery a nadsamce - zamyšlení nad nevědomou volbou žen

proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen-2Vybíráme si je prostě podvědomě. Muže silné, lehce arogantní, kteří navenek neprojevují své city. Samce s typicky mužskými tělesnými vlastnostmi, u nichž máme pocit, že nás ochrání a zplodit děti pro ně není problém. Po hodných, usměvavých, kamarádských a bezproblémových neprahneme.

___

___

Láska na první pohled - u žen rozhoduje spíše čich, u mužů zrak a hmat

 

 

laska-na-prvni-pohled-u-zen-rozhoduje-spise-cich-u-muzu-zrak-a-hmatNa prvním dojmu je popravdě řečeno zajímavé jenom to, že je první. A rozhodně to neznamená, že je zároveň také správný. Dokonce je dosti časté, že dva lidé, kteří (jak se později ukáže) „jsou si souzeni“, na sebe napoprvé nijak zvlášť báječně nezapůsobí, někdy si naopak zprvu mohou přijít protivní, nepříjemní. Případů, kdy se z počátečního konfliktu vyvinula láska jako trám, je spousta. Nejméně stejně jako těch, kdy hned přeskočila jiskra a odstartovalo to love story na věčné časy.

___

___

Hormony v době zamilovanosti aneb chemie lásky - endorfin, oxytocin, dopamin a fenyletylamin

 

hormony-v-dobe-zamilovanosti-aneb-chemie-lasky-endorfin-oxytocin-a-fenyletylamin-5Žádné kameny mudrců, netopýří ocásky, kvítí trhané při úplňku a jiné magické ingredience. Hlavní přísadou milostného koktejlu jsou tělesné hormony. V romantických příbězích ani ve skutečném životě není nouze o zlomená, milující, dychtící i bolavá srdce. A přitom tajemství onoho velkého citu je třeba hledat v docela jiných orgánech (a teď skutečně nemáme na mysli jen ty rozmnožovací).

___

___

Projevy dětinskosti a nevyzrálosti mužů které ženy odrazují - které to jsou?

projevy-detinskosti-a-nevyzralosti-muzu-ktere-zeny-odrazuji-ktere-to-jsou-2Existují výzkumy (Kentská univerzita Ohaio), které zkoumaly, co ženám na mužích nejvíce vadí. Jsou to dolézání, šišlání, skrblíkovství, mamánkovství, neřešení problémů, trapné kamuflování, popírání svých chyb či urážení se. Jak je to myšleno se dočtete v tomto článku.

___

___

Šťastné partnerské vztahy a co k nim vede - 10 zákonů lásky

stastne-partnerske-vztahy-a-co-k-nim-vede-10-zakonu-laskyAby se sešli dva lidé, kteří si sednou "na první dobrou" nemusí být vždy jednoduché. Klasicky dochází k situaci, kdy ona jeho chce a on ji nebo nebo naopak. Pokud už dojde ke splynutí duší a zahoří láska, není všem dnům konec - vztah může "krachnout". Co to ovlivňuje? 

___

___

Láska jako chemie a hra hormonů, stádia zamilovanosti - chtíč, přitažlivost, náklonnost

laska-jako-chemie-a-hra-hormonu-stadia-zamilovanosti-chtic-pritazlivost-naklonnost-2Máte před sebou důležitou práci, ale místo toho jen zasněně zíráte do prázdna a před sebou stále vidíte milovanou bytost? Pak jste nejspíš přesvědčení, že je to láska. Jde však opravdu o hlubokou emoci, nebo jen o chemické procesy v našem těle? Věděli jste, že zamilovanost je něco jako velký stres. 

___

___

Výhody single života aneb nebojte se tak moc rozchodu či rozvodu a začněte žít

vyhody-single-zivota-aneb-nebojte-se-tak-moc-rozchodu-vztahu-a-zacnete-zit-2Pokud si dva lidé ve vztahu nerozumí, většinou to skončí rozchodem. Mnoho lidí, především pak ale žen, si neumí nový pocit svobody užít a spíše se trápí ve své samotě. Ve společnosti máme téměř denně na očích milenecké či manželské páry a od každého člověka se tak téměř automaticky očekává, že i on se brzy dá s někým dohromady. Proč jsme ale v mezidobí, kdy jsme single, většinou nešťastní?

___

___

Seznamka pro vysoké, nízké, krásné, cestovatele, staré seniory i cizince

seznamka-pro-vysoke-nizke-krasne-cestovatele-stare-seniory-i-cizinceNevíte, kde sehnat toho pravého nebo pravou? Zkuste internet! Času je pořád méně a na seznamování prostě už nějak nezbývá. Toho využívají vlastníci všech možných seznamek. Třeba to nevyjde hned napoprvé, ale šance jsou veliké. Dnes najdete i řadu netradičních seznamek, které jsou zaměřené na různé specifické fyzické rysy, stejné záliby, nebo si můžete vytipovat partnera podle ideální kombinace.
___
___

Seznámení na internetové seznamce - rady pro ženy

seznameni-na-internetove-seznamce-rady-pro-zenyNa internetové seznamce mnohé ženy životního partnera hledají a některé ho už našly. Jak známo, seznamování přes internet má také své stinné stránky a důkladně byste měla zvážit zdar např. zveřejníte svou fotografii nebo své soukromé informace. Rady jak si počínat při seznamování přes internet poskytuje následující stránka.
___
___

Tipy a rady jak vybrat správného partnera (článek pro ženy)

jak_vybrat_partnera.jpgPokud při výběru partnera nezapojíte rozum, vybere ho za vás chemie. Ta dá jen na přitažlivost vůní. Jsme ale lidé a podle psychologů tedy do výběru obvykle vstupují dva principy: přitahování protikladů anebo hledání partnera podobného nám samým či podvědomě našim rodičům.

 

___

___