Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

V čem spočívá krása ženy - v kvalitě líčení nebo v kvalitě duše?

 

Všechny ženy chtějí být hezké, aby je muži milovali. To je jasné. Nejasné je pouze to, proč tolik žen snících o upřímné lásce začíná podvodem. Vídám ženy, mladé a dospělé, každá je po svém krásná, každá má něco svého. A vidím, jak nechtějí přijmout svoji vlastní přirozenou přitažlivost, jak chtějí být ještě lepší, ještě krásnější, přičemž krásu chápou opravdu velice vyhraněně po svém.

___

___

Sňatek z rozumu - má šanci na úspěch?

snatek-z-rozumu-ma-sanci-na-uspechKdysi to bývalo tak samozřejmé, že se nad tím nikdo nepozastavoval. Dnes (05.06.2018) jsou rozumové vztahy taky běžné, ale přesto nesou cejch jakési podivnosti. Kdo tedy má rozhodovat o vstupu do manželství: srdce, nebo mozek? Někteří před oltář doplují na růžovém obláčku zamilovanosti a pravděpodobně si neumějí představit, že by jejich romantickou chvíli hyzdily tak přízemní pohnutky, jako jsou rozum, odpovědnost či plánování budoucnosti.

__

__

Lhaní - proč lidi lžou ostatním i sobě a proč se to musí umět :) Jak poznat lháře?

lhani-proc-lidi-lzou-ostatnim-i-sobe-a-proc-se-to-musi-umet--jak-poznat-lhare-2Víme to všichni. Lež má krátké nohy, a kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe. A kdo lže, ten má dlouhý nos. Nebo měkký? No každopádně čas od času asi lžeme. Každý. Nejen okolí, ale i sami sobě. A děláme to dobrovbolně. A co víc, kolikrát ani neuvědomujeme. 

__

__

Energetičtí upíři a negativní lidé - jak je rozpoznat a včas utéci?

energeticti-upiri-a-negativni-lide-jak-je-rozpoznat-a-vcas-uteciEnergetičtí „upíři“, to není nic nového pod sluncem, to je bohužel realita. Ale vytvořením ochranného pole se můžeme účinně bránit lidem, kteří nám životní energii, ať už vědomě nebo nevědomě, vysávají. Jde o částečnou ochranu, ke které musíme přidat pozitivní myšlení, nereagovat rozčileně a nikoho zbrkle neobviňovat, tím bychom jen přilévali oleje do ohně.

__

__

Mingle (married but single) vztah - spolu, přitom každý zvlášť, výhody a nevýhody mingle vztahu

 

mingle-married-but-single-vztah-spolu-pritom-kazdy-zvlast-vyhody-a-nevyhody-mingle-vztahuStyl „mingle" je stále populárnější - tento trend zřejmě odpovídá požadavkům dnešní doby. Je to rozhodnutí z rozumu, které mnoha lidem vyhovuje. A zároveň určitě nebrání tomu, aby se ti dva milovali něžně i vášnivě, zkrátka na plné pecky. Jistě víte, že výraz mingle pochází z anglické zkratky „married, but single", tedy něco jako „vdaná/ženatý, ale svobodní". Kritiků tohoto typu soužití je dost.

__

__

Vztah s rozvedeným mužem - výhody, nevýhody; je na místě opatrnost?

vztah-s-rozvedenym-muzem-vyhody-nevyhody-je-na-miste-opatrnostRozvedený. U řady žen tohle slovo ve spojení s mužem, kterého právě poznaly, spustí jakýsi vnitřní alarm. Je na místě mít trochu obavy, být ve střehu? Nebo je rozvedený muž spíš výhra? Co je na něm špatně, že mu manželství nevyšlo? Nezkrachuje i můj vztah s ním? To jsou otázky, které je napadají. Jak to tedy s rozvedenými muži je? Je třeba mít se před nimi na pozoru, nebo má vztah s nimi i výhody?

__

__

Co vadí ženám na mužích? - 10 top věcí

co-vadi-zenam-na-muzich-10-top-veci

Svého partnera milujete, ale občas to vypadá, jako by byl skutečně z jiné planety! Stačí pár minut a dokáže vás vytočit k nepříčetnosti. Jak se mu to daří? Vybrali jsme pro vás deset nejčastějších situací, které dokážou ženy rozžhavit do běla.

__

__

Důvody proč si bereme toho druhého za manžela, manželku a názor na 'sex až po svatbě'

duvody-proc-si-bereme-toho-druheho-za-manzela-manzelku-a-nazor-na-sex-az-po-svatbeZnám nikoli jeden, ale dva, tři ba dokonce čtyři páry, které vstoupily do manželství kvůli touze po sexu. Bez razítka v občance nebo požehnání v kostele jim v sexu bránilo buď přesvědčení nebo přísní rodiče. Všechny ty dvojice se buď rozešly nebo jde, jak se úhledně říká, o „nevydařené soužití“.

___

___

3 nejčastější ženské omyly týkající se partnerských vztahů

3-nejcastejsi-zenske-omyly-tykajici-se-partnerskych-vztahu

Příběhy o lásce (šťastné, nešťastné, s happy endem, s tragickým koncem, s nevěrami, s protivenstvími atd.) jsou prastaré - skoro by se dalo říci, že to, co dnes označujeme jako „ženská literatura“, existuje skoro stejně dlouho jako vztahy mezi muži a ženami. A odjakživa se to všem sice moc líbilo, ale taky věděli, že ve skutečném životě to většinou chodí jinak.

___

___

Feminismus aneb chlapi v sukních - nejčastější myšlenkové omyly žen

feminismus-aneb-chlapi-v-suknich-nejcastejsi-chybne-postoje-zenKdyž se nám přestalo líbit ctít ve svém muži bytost vyšší, pustily jsme se my, ženy, do boje. Ale asi jsme si to představovaly jinak. Všichni diktátoři dobře vědí, že pokud si skutečně chtějí udržet svoji moc, je dobré zabránit ostatním lidem v přístupu k informacím. Nevzdělaným a neinformovaným se totiž podstatně snáz vládne.

___

___