Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Sluneční alergie, solární alergie - příčina, příznaky, léčba, typy

slunecni-alergie-solarni-alergie-pricina-priznaky-lecba-typyZarudlá pokožka, svědící pupínky - to je sluneční alergie, kterou mimochodem trpí stále více lidí. Jaké jsou příčiny a jaká je prevence sluneční alergie? Alergie na sluneční záření vlastně alergie není. Nejedná se totiž o typickou přehnanou imunitní reakci na specifický antigen, jak tomu bývá v případě alergií. 

___

___

Zvýšené a snížené krevní hodnoty - příčina, tabulky (lymfocyty, erytrocyty, neutrofily, trombocyty, makrocyty, eozinofily ad.)

Zvýšené a snížené hodnoty krevních buněk příčina tabulky lymfocyty erytrocyty neutrofily trombocyty makrocyty eozinofilyCelkový objem kolující krve v lidském těle je asi 70 ml na kilogram hmotnosti; za určitých okolností dochází k jeho zvýšení, nebo snížení. V krvi samotné kromě toho může být normální, zvýšený nebo snížený počet krevních elementů (erytrocytů), což vede ke změnám v poměru mezi erytrocyty a plazmou a obojí tak v kombinacích způsobuje různé poruchy složení krve. Ty v dnešní praxi zjišťujeme poměrně přesně různými typy analyzátorů – elektronických počítačů krvinek. Celkový objem erytromasy můžeme stanovit pomocí izotopů (Cr51).

__

Rty - otoky, pálení, svědění, necitlivost, vyrážka, zmodralé - příčina, léčba

rty-otoky-paleni-svedeni-necitlivost-vyrazka-zmodrale-pricina-lecbaRty jsou nejen vizitkou každého z nás, ale také spolehlivě signalizují, že se v těle děje něco neobvyklého. Dokonce zvládnou odhalit i vážnější nemoc. Ať už nás trápí opar, prasklý koutek, vyrážka, brnění či nateklé rty, vždy bychom tyto náznaky neměli podceňovat. Jistě může jít jen o suchou pleť vlivem počasí či špatně umytou skleničku, ale za dlouhodobějšími potížemi se často ukrývají i vážnější problémy.

__

__

Psychika a nemoci kůže - vliv psychiky na kožní onemocnění

 

Psychika a nemoci kůže - vliv psychiky na kožní onemocnění

Testování v ordinaci lékaře - co všechno může otestovat a zjistit? (rychlotesty POCT systém)

testovani-v-ordinaci-lekare-co-vsechno-muze-otestovat-a-zjistit-rychlotesty-poct-systemSituace, kdy lékaři potřebují rychle získat informaci o zdravotním stavu pacienta z krve nebo moči, jsou zcela běžné. Pokud není nablízku laboratoř, mohou si některé potřebné údaje zjistit sami, během pár minut, pomocí POCT systémů. Co všechno takové „rychlotesty“ prováděné mimo laboratoř ukážou?

__

__

Neplodnost - vliv psychiky, stravy (jídla), cvičení a bylinek

Léčba neplodnosti - psychika stres cvičení byliny strava jídloNeplodnost trápí stále více párů. Co zkusit před tím, než se přistoupí k umělému oplodnění? Mimo jiné správnou stravu i cviky. Komplikace při otěhotnění řeší stále větší procento párů, přitom studie ukazují, že za dlouhodobé problémy může v mnohých případech stres a nabouraná psychika spíše než skutečný zdravotní problém. Ovšem vysvětlete ženě dychtící po potomkovi, že má být především v pohodě, nebýt tak urputná a v klidu vyčkat na správný čas...

__

__

Melatonin a léčba nespavosti seniorů

Melatonin nespavost seniorů léčbaProč senioři špatně spí? Spánkový hormon melatonin je produkován epifýzou (nadvěskem mozkovým, tj. částí mezimozku). zejména v závislosti na střídání světla a tmy. Jeho produkce je největší právě za tmy a maxima dosahuje mezi druhou a čtvrtou hodinou noční. Schopnost epifýzy uvolňovat melatonin postupné klesá s přibývajícím věkem. To bývá považováno z a jeden z důvodu zvýšeného výskytu nespavosti ve vyšším věku a u osob se sníženou hladinou melatoninu v krvi (například u pracujících na směny).

__

__

Krátkozrakost dětí - moderní léčba (cvičení, oční gymnastika, laserová operace, lék atropin)

kratkozrakost-deti-moderni-lecba-cviceni-ocni-gymnastika-laserova-operace-lek-atropinSvětová zdravotnická organizace zařadila krátkozrakost mezi pět závažných očních onemocnění, na něž se zaměřuje medicínský výzkum. Tento počin je opodstatněný, protože až 30 % dětské populace v Česku je postiženo nějakou formou krátkozrakosti a obdobný problém je u dospělých.

__

__

Chrom a cukrovka, diabetes 2. typu - vliv chromu na cukrovku, diabetes (chrom pikolinát, chlorid chromitý)

Cukrovka diabetes chrom kvasniceDiabetes mellitus je onemocnění, které se projevuje zvýšenou hladinou krevního cukru (hyperglykemií). Tak lze tuto poruchu stručně vystihnout. Na regulaci krevního cukru se rozhodující měrou podílí hormon inzulín. Bez inzulínu buňky nedokážou využít cukr z lidského těla. Inzulín umožňuje, aby cukr z krve vstoupil do buněk, kde je využit jako zdroj energie.

__

__

Operace mozku při vědomí pacienta - nic nemožného v moderní medicíně

operace-mozku-pri-vedomi-pacienta-nic-nemozneho-v-moderni-medicineStačí uplynutí jednoho roku, aby bylo v České republice diagnostikováno 700 nových případů mozkového nádoru. Další život těchto pacientů se z velké části odvíjí od toho, nakolik operační zákrok může jejich nádor odstranit. Nejen díky velmi přesné diagnostice, ale také díky novým postupům a metodám dnes (05.06.2018) chirurgové mohou operovat i takové mozkové nádory, do jejichž léčby by se dříve nepouštěli.

__

__