Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Test spánku online zdarma - nespavost, apnoe, narkolepsie, hypersomnie

test-spanku-online-zdarma-nespavost-apnoe-narkolepsie-hypersomnieSpíte špatně? Probouzíte se v noci? Setkali jste se už někdy s pojmy insomnie (nespavost), spánková apnoe (přechodné výpadky dýchání ve spánku), narkolepsie (patologické náhlé usínání na nejrůznějších místech), hypersomnie (zvýšená spavost) aj.). Udělejte si online test vytvořený psycholožkou s letitou praxí, který rozsáhle hodnotí subjektivní i objektivní předpoklady ke zdravému spánku a hledá souvislosti případných problémů se spaním.
___
___

Online kvíz pro inteligentní - uhádněte přísloví z vědecké definice

kviz-hadani-prislovi-z-vedecke-definiceHádání přísloví a rčení je mezi lidmi oblíbené. Je však možné zadefinovat přísloví i do složité vědecké definice. Jen opravdu trpěliví a inteligentní udělají při hádání přísloví málo chyb nebo dokonce žádnou. Jak se vyrovnáte s vědecky pojatými pořekadly? Najděte si asi 20 minut, vypněte kolem sebe na chvíli rádio, televizi a ztlumte svého partnera či partnerku a směle do toho.

___
___

Kvíz online - poznejte 100 slavných osobností na obrázku

kviz-online-poznej-100-slavnych-osobnosti-na-obrazkuMyslíte si, že jste zdatní v historii a že znáte také současné žijící slavné osobnosti? Na obrázku je 100 slavných osobností z celého světa. Zkuste poznat alespoň 25 z nich. Když najedete na osobnost myší, objeví se vám její jméno. Když kliknete na osobnost, přejdete do wikipedie. Hodně štěstíMrkající
___
___

IQ test s vyhodnocením zdarma - uhádněte přísloví z piktogramu

iq-test-vyhodnoceni-zdarma-poznej-prislovi-na-piktogramu-facebookMožná jste se na internetu nebo facebooku setkali s piktogramy, u kterých se hádá přísloví. Stránka vám nabízí 17 piktogramů, u kterých si můžete vyzkoušet, jak jste chytří. Nechceme po vás žádnou placenou SMS. Vyhodnocení testu je tedy zdarma.

____
____

Shoda podmětu s přísudkem - cvičení, testy, kvíz, diktát - flah hra na PC

shoda-podmetu-s-prisudkem-cviceni-test-diktat-kviz-flash-hra-na-PCMáte dítě, které by si potřebovalo procvičit shodu podmětu s přísudkem? Nebaví ho různé diktáty, kvízy nebo testy? Hraje si vaše dítě rádo? Pak se vám jistě bude hodit tato flash hra online, kde dítě přiřazuje správné výsledky přímo na počítači. Jde o dva testy s ozvučením. Je tedy vhodný např. i pro děti s ADHD syndromem (hyperaktivitou).

___
___

Test jak dobře znáte Českou republiku, kvíz 20 otázek

test-znate-ceskou-republiku-kviz-vlastiveda-zemepis_copy_copyNedávno jsem byl upozorněn na jeden z kvízů, které jsou na internetu. Je o znalostech České republiky - historii, poznávání fotografií ad. Kvíz jsem si udělal, získal jsem 15 bodů z 20. Jestli chcete, můžete si ho také zkusit. Stačí kliknout na odkaz níže a dostanete se tak přímo do kvízu.

___
___

Vyjmenovaná slova - test, kvíz, diktát - flash hra na PC

vyjmenovana-slova-diktat-kviz-test-pro-deti-online-zdarmaMáte dítě, které zápasi s vyjmenovanými slovy? Nebaví ho různé diktáty, kvízy nebo testy? Hraje si vaše dítě rádo? Pak se vám jistě bude hodit tato flash hra online, kde dítě doplňuje y a i přímo na počítači domova. Jde o dva testy s ozvučením. Je tedy vhodný např. i pro děti s ADHD (hyperaktivitou).

___
___

Umíte zacházet bezpečně se svou platební nebo kreditní kartou? Zkuste test.

bezpecnost-platebni-karty-test-znalosti.jpgVyznáte se v bezpečnosti platebních karet? Úhrada kartou je jedním z nejbezpečnějších způsobů placení. Přesto můžete svou neopatrností nahrát podvodníkům. Znalost základních bezpečnostních pravidel si otestujte v následujícím testu. U otázek 3 a 8 je možných více správných odpovědí.)

 

___

___

Jak poznat falešného doktora, jak odhlalit lékaře podvodníka

falesny-doktor-lekar-podvodnik.jpgDočetl jsem se, že v jedné nejmenované nemocnici se jeden 26letý mladý muž pokusil o to, aby byl zaměstnán jako lékař s tím, že teď dostudoval a diplom bude mít až za měsíc. Až po měsíci a půl personální oddělení nemocnice po opakovaných výzvách o dodání diplomu zaměstnancem zjistilo telefonátem na lékařskou fakultu, že lékař vůbec není. Myslím si, že si mohlo personální oddělení ověřit už dávno, že není skutečně doktor. Teoreticky by ale šlo udělat malý test, kterým by se každý "nepravý" doktor mohl odhalit. Myslím, že čerstvý lékař by aspoň 10 z 12 otázek, které jsem vymyslel měl odpovědět.
___
___

Umíte chránit data ve svém počítači? Test.

jak_ochranit_pocitac_pred_internetovymi_zlodeji.jpgMáte možnost se formou komiksu dozvědět jak chránit svá data v počítači a to na této stránce . Až se na komiks podíváte, můžete se otestovat, jestli jste všemu správně porozuměli a jestli umíte svůj počítač správně ochránit a také jaké informace a kam na internetu zadávat, aby Vám např. někdo nevybral peníze z účtu.
___
___