Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Kde koupit, sehnat ekologickou pletu pro průjezd německými městy - seznam STK v ČR

 

kde-koupit-sehnat-ekologickou-plaketu-v-CRPro průjezd městy v Německu potřebujete tzv. ekologickou plaketu. Stupeň plnění emisních norem je na motorových vozidlech označen pomocí ekologických známek, které lze zakoupit i v ČR na stanicích STK. Zapotřebí je k tomu jen velký technický průkaz, na jehož základě bude vystavena příslušná známka/plaketa červené, žluté nebo zelené barvy.

___

___

Zakázaná slova - co nesmí být na SPZ na přání

zakazane-spz-jaka-slova-nesmi-byt-na-spz-na-prani-po-1-1-2016Od 1.1.2016 si budou řidiči moci pořídit nové poznávací značky na přání. Lidem tato zpráva udělala obrovskou radost a začali vymýšlet nejšílenější názvy, co vás jen napadnou. Ministerstvo si proto nechalo vytvořit seznam slov, které se na značkách rozhodně nesmí objevit.

___

___

Jak ušetřit za benzín, naftu, LPG, pohonné hmoty, pojištění a dálniční známku

jak-usetrit-za-benzin-naftu-lpg-pohonne-hmoty-pri-jizde-autemBez automobilu si už život nelze ani představit. Za pohonné hmoty (benzín, nafta, LPG) ale utratíme opravdu hodně penez. Všímáte si toho u každého tankováni PHM. Jezdit autem je tedy stále dražší. Nejen pohonné hmoty stojí hodně peněz, ale také pojištění a údržba vozu. Stránka vám ale může poradit jak ušetřit za benzín či jiné pohonné hmoty.

___
___

Jak se chovat, co dělat při autonehodě, dopravní nehodě, bouračce - informace

jak-se-chovat-co-delat-pri-autonehode-dopravni-nehode-bouracce-informaceVíte, jak se zachovat v případě autonehody, aby vám pojišťovna bez zbytečných průtahů nahradila škodu? Přinášíme pár tipů. Nikdo si to nechce připouštět ani na to pomyslet. Jenže, i když jezdíte sebevíc opatrně, drobná autonehoda se může přihodit i vám. I když při ní není nikdo zraněn a náraz odnesla jen karoserie vašeho auta, může být nepříjemným a traumatizujícím zážitkem, který vás bude trápit celý život. Přesto nezapomeňte bezprostředně provést pár důležitých úkonů. 

___
___

Prevence vykradení auta, jak zabránit vykradení automobilu - tipy, rady

prevence-vykradeni-auta-jak-zabranit-vykradeni-automobilu-tipy-radyAutomobily se stávají pro zloděje neodolatelným lákadlem a tito nenechavci využijí jakoukoliv možnost, jak se obohatit a věci si přisvojit. Nezřídka je to zdroj jejich jediných prostředků. Často jim nahrává i ta skutečnost, že vozidla opomenou jejich majitelé zamknout. V některých případech bývá škoda poškozením vyšší, než škoda odcizením. Nejčastější lokalitou, kde dochází ke krádežím věcí z vozidel, jsou parkoviště u nákupních a obchodních center a parkoviště sídlišť.

___

___

Návod jak poznat bourané auto - sváry, lemy, tmel, airbag, skla, pásy

navod-jak-poznat-havarovane-auto-v-bazaru-prah-lemy-skla-pas-datum-vyrobyPři prohlídce auta se zaměřte na několik hlavních bodů. Podle nich můžete poznat, že vůz byl bouraný. U některých aut je to vlastně konečná stanice, protože jejich konstrukce je taková, že nejdou opravit. Hlavně mluvíme o hliníkových karoseriích stavěných na centrálním nosném tubusu. Ale i u ostatních aut je dobré se bouranému vozu vyhnout.

___
___

Seznam čerpacích stanic OMV, benzínky ÖMV v ČR

seznam-cerpacich-stanic-benzinek-OMV-v-CR-oteviraci-dobaMožná se vám stalo podobně jako mně, že jste se potřebovali setkat s nějakým svým známým, který vám řekl, že se sejdete na čerpací stanici ÖMV u dálnice v určitém bodě. Pak by se vám jistě hodil seznam benzínek OMV. Na oficiálních stránkách ÖMV jsem ho stáhl a nabízím ke stažení i vám ostatním. Seznam má 15 stran a dozvíte se také otevírací dobu, zda je na benzínce myčka aut, potraviny VIVA, ad. informace.

___
___

Elektromobily na elektřinu - dobíjení, zrychlení, dojezd km, rychlost, servis

automobily-na-elektrinu-dobijeni-zrychleni-dojezd-rychlost-servisSilnicím dnes jednoznačně vládnou spalovací motory. Auta na elektrický pohon ale přesto nepatří do sci-fi. Jsou tu už dávno. Ještě v roce 1900 jich po ulicích jezdilo víc než těch benzinových.  V posledních letech se vracejí na scénu v mnohem dokonalejší podobě.

___
___

Umístění GPS navigace nebo jiného předmětu na přední sklo auta, automobilu

je-mozne-dat-gps-navigaci-na-predni-sklo-auta-automobilu-vozidla.jpgMinistersto dopravy se vyjádřilo k otázce, jak je přesně myšlena věta, která je  § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. a zní: „… v zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty, které by omezovaly výhled řidiče všemi směry…“ Jak je to tedy? Je možné umístit přísavkou na přední sklo auta, automobilu GPS navigaci či GPS černou skříňku s přední kamerou.
___
___

Desatero asertivního řidiče, jak jednat slušně s neslušným policistou

jak-se-chovat-pri-policejni-silnicni-kontrole.jpgVadí vám, že policisté a úředníci neváhají používat na řidiče postupy na hranici etiky, aby vás dostali, kam potřebují? Přistupte na jejich hru a osvojte si desatero asertivního řidiče. Mají pomáhat a chránit – a mnozí z nich to také dělají. Bohužel až příliš často se ale řidiči na českých silnicích stávají terčem důmyslně nastražených radarových pastí, nepřiměřené přísnosti, která mnohdy hraničí se šikanou, a někdy rovnou korupce.

___
___