Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Bazén, koupaliště Stražisko - otevírací doba 2020, fotografie, fotogalerie, vstupné, cena, ceník

koupaliste-strazisko-fotografie-fotogalerie-oteviraci-doba-vstupnePokud se nacházíte na dovolené nebo o víkendu v blízkosti Prostějova a jsou parné letní dny, určitě doporučuji návštěvu velmi populárního koupaliště ve vesnici Stražisko u Prostějova. Na koupališti jsou dva bazény - dětský a dospělý. Dětský má chrlič vody ve tvaru hříbku a dospělý 3 boční chrliče. Dětský je opatřen skluzavkou. Do velkého bazénu je možné skákat z lávky. V areálu koupaliště je občerstvení v podobě bistra (alkoholické i nealkoholické nápoje, nanuky, hranolky apod.).

___
___

Jak si neudělat trapas na dovolené - co dělají Češi v zahraničí?

A je to tady. Prázdniny, dovolenkáři, paštikáři. Lidé s batohem plným plechovek gambáče, mizernou jazykovou výbavou a potřebou tleskat v letadle vyrážejí za česká humna. Už dávno nejsme izolovanou zemí někde za železnou oponou, ale přesto se ještě najde dost lidí, kteří nemají ponětí, jak se na dovolené chovat, a vzniká pak tohle:

 

___

___

Jak opravdu poznat cizí zemi při cestování a užít si ji - tipy které překvapí

Možná budete překvapeni ne zcela běžnými tipy, jak poznat cizí zemi: nechoďte do muzea, choďte sledovat lidi do hospod, nebojte se kontaktu se zdejšími lidmi, necestujte s turistickými skupinkami (pak si na cestování jen hrajete, ale doopravdy necestujete), nebojte se, že vám nebudou cizinci rozumět, nesrovnávejte, nedělejte velké nákupy, cestujte pomalu a vnímejte cestování jako dobrodružství.

___

___

Cestovní pojištění v cestovní smlouvě od cestovní kanceláře - opravdu je ve smlouvě? Co je to komerční pojistka a extrémní sporty?

 

cestovni-pojisteni-v-cestovni-smlouve-od-cestovni-kancelare-opravdu-je-ve-smlouve-co-je-to-komercni-pojistka-a-extremni-sportyBez něj se v zahraničí rozhodně neobejdete. Jedete-li s cestovní kanceláří, základní pojistka bývá už v ceně pobytu. Důkladně si ale prostudujte cestovní smlouvu, co všechno pojištění obsahuje. Pokud se kromě povalování u moře chystáte na adrenalinové sporty jako je potápění nebo vysokohorská turistika, musíte si připlatit. K extrémním sportům patří: bungee jumping, canyoning, sjíždění terénu na kole, sjíždění divokých řek.

__

__

Jak se dostat na Mušov uprostřed vodní nádrže Nové Mlýny - cesta, fotografie, parkoviště

jak-se-dostat-na-Musov-do-Musova-kostel-ostruvek-zatopena-vesnice-vodni-nadrz-Nove-Mlyny-1Zatopená obec Mušov s ostrůvkem, na kterém je kostel svatého Linharta - to je vše najdete uprostřed vodní nádrže Nové Mlýny. Ač je to zakázáno (místo je hnízdištěm mnoha vzácných ptáků), každou zimu se po ledě na místo vydávají stovky lidí.

__

__

7 nejblbějších rad cestovatelům, kterými se určitě neřiďte

 

7-nejblbejsich-rad-cestovatelum-kterymi-se-urcite-neridtePojištění si neplať, nic se ti nestane. Jak už to tak bývá, zákon schválnosti si vás vždycky najde a proto je lepší dát na rady cestovatelských profíků než na ty od kamarádů a známých.Jaké jsou nejhorší cestovatelské rady, jež můžete dostat a co je na nich pravdy? Sestavili jsme pro vás žebříček. 

___

___

Vše o Itálii www.vseoitalii.cz - web o Itálii a Italech (zajímavosti, cestování, jídlo, pití, vlastnosti Italů)

italie-www.vseoitalii.czVe druhé polovině roku 2016 postupně vznikal web, který se pokuší zachytit vše o Itálii. Ve webu se dozvíte jak cestovat do Itálie a po Itálii, jaké vlsastnosti mají Italové, dále co Italové jedí a pijí a mnoho dalších zajímavých informací. Seznam stránek níže. Web patří do portfolia www.zmwh.cz 

___

___

Italské nadávky, nadávky v Italštině, hanlivé výrazy - fráze a slovíčka

italske-nadavky-nadavky-v-italstine-hanlive-vyrazy-fraze-a-slovickaItalové jsou velmi temperamentní lidé, kteří ač nejsou pro sprosté slůvko daleko jsou povětšinou slušní a srdeční lidé. S vtipem se ve školách Italštiny říká, že 95% lidí se naučí dříve italskou nadávku než základní frázi "Ciao, come stai?". Těžko říci, kde je pravda. :)

___

___

Dovolená a cestování po Provence autem - co si vzít s sebou a jak prožít dovolenou v pohodě

dovolena-v-provence-a-cestovani-autem-pres-rakousko-italii-a-nemecko-zkusenostiKoukáte celý život na fotky Provence a říkáte si, jak je tam krásně. A jednoho dne dostanete ten šíleně úžasný nápad, že vemete auto a pojedete se tam podívat na ta krásná levandulová pole osobně. Pak čtvrt roku plánujete kudy kam autem a bůkujete ubytování. A ladíte, vymýšlíte, promýšlíte - abyste si to jednak co nejvíce užili a aby vás něco nepříjemně nepřekvapilo. Nu ... a je to tu. Den D (pro nás 1.7.2016) přišel. Zazvoní budík, vyčistit zuby, nasnídat, naházet kufry a jede se :) Tak nějak naše story začala ;) 

___

___

Co si vzít sebou na dovolenou - zásady, jídlo, pití, oblečení, hygiena, volný čas

co-si-vzit-sebou-na-dovolenou-zasady-jidlo-piti-obleceni-hygiena-volny-casNíže uvedený soupis je určen především pro ty z vás, kteří cestují v létě na dovolenou k vodě a budou ubytováni v apartmánu nebo hotelu. Pokud jedete kempovat s malým dítětem nebo vezete za odpočinkem a poznáním i svého psího miláčka, budete muset do kufru ještě pár věcí přidat.

___