Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Jak nám Internet v mobilu změnil život - 23 věcí co děláme automaticky skoro každý den

jak-nam-internet-v-mobilu-zmenil-zivot-22-veci-co-delame-automaticky-skoro-kazdy-den

Dříve jsme tyhle věci většinou také dělali, jenomže jinak, složitěji a zdlouhavěji, ale přišlo nám to jako samozřejmost. Stejně jako nám to přijde dnes, když nám s nimi pomáhá náš nerozlučný společník napojený na síť.

___

___

Jak nám Internet v mobilu ulehčil život - 10 míst kam už nemusíme chodit osobně

jak-nam-internet-v-mobilu-ulehcil-zivot-kam-uz-nemusime-chodit-osobneJe tomu jen pár let, co jsme ještě chodili – protože jsme museli chodit – po všech čertech, abychom zařídili všední i příležitostné potřeby svého života. Dnes už ale nemusíme chodit téměř nikam, takže nám zbývá daleko více času chodit ven – jak, kdy a kam se nám chce. Pánové a dámy, co jste žili před pěti lety a dříve, nechceme se vás dotknout, ale kdo z vás to měl?

___

___

Páková vodovodní baterie - schéma, součástky, nákres

pakova-vodovodni-baterie-schema-soucastkyMožná jste také už někdy přemýšleli jak že ona ta páková vodovodní baterie, kterou máte nainstalovanou v kuchyni a koupelně vlastně funguje a jaké má v sobě součástky. To vám napoví následující obrázek, který ukazuje rukojeť, kartuš, ramínko těsnění s o-kroužky ad..

___

___

Turistická GPS navigace - jak a podle čeho vybrat GPSku, využití GPS navigace

 turisticka-gps-navigace-jak-a-podle-ceho-vybrat-gpsku-vyuziti-gps-navigaceJarní toulky přírodou, ať už pěšky, nebo na kole, přinášejí kouzelné zážitky. Abyste nezabloudili, přibalte si outdoorovou navigaci. Nebojte se, že byste s ní neuměli zacházet. Její ovládání je tak snadné jako ovládání průměrného mobilního telefonu. Nejčastěji turistickou navigaci používají příznivci dobrodružné hry zvané geocaching. Prostřednictvím souřadnic v navigaci hledají v přírodě skrýše s poklady.

___

___

Tiché vyzvánění pro mobilní telefon - ticho.mp3 ke stažení

tiche-vyzvaneni-pro-mobilni-telefon-ticho-mp3Stalo se to asi nám všem. Komerční nabídky s lepšími tarify mobilních operátorů, omega-3 produkty, nabídky levnější elektřiny nebo půjčky od nebankovních společností. A to se ani nebavím o vyplňování dotazníků po telefonu. Jsou to věci, kteřé vás možná obtěžují. Řešením může být takový otravný kontakt uložit a přiřadit k němu typ zvonění ticho.mp3 . Takový zvuk můžete stáhnout na této stránce.

___

___

Co znamená, co je to varifokální objektiv, clona, ohnisková vzdálenost, hloubka ostrosti, formát objektivu

co-znamena-co-je-to-varifokalni-objektiv-format-objektivu-clona-ohniskova-vzdalenost-hloubka-ostrostiTaké máte zmatek kolem objektivů? Nevíte jak vybrat objektiv? Netušíte co znamená varifokální objektiv, co znamená formát objektivu, co je to ohnisková vzdálenost, co je to clona a clonové číslo, co je to hloubka ostosti, co znamená automatické řízení clony P-iris, co znamená uchycení objektivu C, CS? Pak jste na této stránce správně.

___

___

Jak vybrat ventilátor - velikost, výkon, hlučnost, bezpečnost, otáčení, typ, design

jak-vybrat-ventilator-velikost-vykon-hlucnost-bezpecnost-otaceni-typ-designKdyž venkovní teploty překračují třicítku, i ti nejzavilejší milovníci tepla zatouží po ochlazení. POkojová teplota by měla být mezi 18-24 °C, v létě sneseme až 26 °C. Pokud máte okna otočená na jihozápad, je váš byt či pokoje rodinného domu celý den na slunečné straně. To v zimě oceníme, protože je více světla, ale v létě díky tomu vystoupá teplota v místnosti vysoko nad ještě příjemných a snesitelných 26 °C.

___
___

Co dělat když mi někdo ukradne mobil, mobilní telefon

co-delat-kdyz-mi-nekdo-ukradne-mobil-mobilni-telefonNěco takového se může stát kdykoli: svůj milovaný mobil jste nechali kdesi ležet, a už nevíte kde, anebo vám ho jednoduše někdo ukradl. To může být drahé, ale s několika triky můžete zachránit svá data. Zablokujte SIM kartu Zavolejte odněkud svému operátorovi a nechte si zablokovat SIM kartu. Tím zabráníte zloději nebo nálezci, aby telefonoval na vaše náklady.

___

___

Bezpečnostní třídy trezorů, jak vybrat trezor - tipy, rady, návod

Bezpečnostní třída trezoru je jedním z nejdůležitějších parametrů vypovídajícím o celkové bezpečnosti trezoru - vyšší třída představuje zároveň vyšší bezpečnost. Co znamená třída S1, S2, S3, Z1, Z2, Z3 a bezpečnostní třída trezoru 0, 1, 2, 3, 4, 5? To a mnohem více se dozvíte na této stránce.

___

___

Bezpečné uchování zbraní dle zákona - trezory na zbraně - informace, pravidla

Jste držitelem zbraně? Přemýšlíte jak zabezpečit zbraň proti odcizení a zneužití? Kam ji dát? Do skříně? Na půdu? Pod vanu? Nebo jinam? Musíte se však řídit zákonem č. 119/2002 Sb. O střelných zbraních a střelivech. Tento zákon specifikuje podmínky pro bezpečné uchování zbraní. 

___

___