Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2024, svátek slaví Drahomíra, zítra Čeněk.

Zamyšlení o lásce - fyzické i duševní

zamysleni-o-lasce-fyzicke-i-dusevniŽít bez lásky znamená citově strádat. Slovo láska je jedno z nejvíce zneužívaných slov, protože je velmi často založeno na pouhém zájmu o sebe a nikoli na zájmu milované bytosti. Láska, která je omezená na malý okruh partnera, rodiny nebo přátel, je nefilosofická a měla by být rozšířena do univerzálního soucítění s celým lidstvem.

 

___

 

___

Za co je lepší utratit peníze - za věc nebo dovolenou či zážitek? Tipněte si (zahraniční studie)

 

Štěstí je fajn pocit a dosáhnout bychom ho chtěli všichni, někteří ekonomové mají dokonce za to, že se podle úrovně štěstí jejích členů dá nejlépe změřit zdraví společnosti. Jak ale štěstí dosáhnou? Cest je spousta, a i když to nezní možná úplně hezky, jednou z věcí, které nám k pocitu spokojenosti pomohou, jsou peníze.

__

__

Štěstí dítěte a štěstí dospělého se liší - v čem?

stesti-ditete-a-stesti-dospeleho-se-lisi-v-cemŠtěstí se děje tehdy, jste-li v harmonii se svým životem, žijete-li s ním v takové harmonii, že vše, co děláte, vám působí radost. Pokud tomu tak je, jste v pohodě. Milujete-li svou práci a způsob svého života, jste meditativní. Nic vás nerozptyluje. Jestliže vás něco rozptyluje, ukazuje to jen na to, že vás to ve skutečnosti příliš nezajímá.

___

___

Zamyšlení mladého lékaře - co mi na medicíně vadí a proč se cítím nespokojený?

zamysleni-mladeho-lekare-co-mi-na-medicine-vadi-a-proc-se-citim-nespokojeny

Ach ty neustálé řeči o tom, že bych měl někomu něco vracet za své studium, už mě pěkně s..ou… Jediné osoby, kterým mám co vracet, jsou má matka a můj otec, kteří mne podporovali a živili nejen po dobu studií, ale i v mých 27 letech, co jsem vyšel z vysoké školy a neměl jsem nic. 

___

___

Největší požírače času - jak se jich zbavit a ulevit si od časové tísně?

nejvetsi-pozirace-casu-jak-se-jich-zbavit-a-ulevit-si-od-casove-tisneUž jste se někdy zamysleli, co vám žere čas v životě a v práci? Může to být neochota požádat o pomoc, snaha udržet nefunkční vztah, trvání na chybách a nedostatcích a přílišná snaha pečovat o druhé. Co je tím myšleno? Začtěte se do článku.

___

___

Nebojte se být občas nenormální a udělejte jen tak co vás baví

nebojte-se-byt-obcas-nenormalni-a-udelejte-jen-tak-co-vas-baviBez přestání o něm slyším od klientů, o tom „normálním člověku“. A to zcela protikladné věci. Normální lidé jsou jako přízraky, mohou se zjevit kdekoli… Normální lidé nejedí všelijaký hnus. Normální člověk by takhle nenakynul. Nebo naopak: normální člověk by tak nevyváděl s dietami a všemi těmi hloupostmi kolem.

___

___

Co dělají úspěšní lidé a co ti neúspěšní - indikátory úspěchu podle Mary Ellen Tribby

uspesni-neuspesni-lide-indikace-uspechu

Mary Ellen Tribby vymyslela tzv. indikátory úspěchu. Pro mnohé lidi se může zdát být nespravedlivé, jak některým jako by se dařilo vše, na co jen sáhnou, zatímco jiným se nedaří prakticky nic. Jeden z rozdílů přitom může být jen v mentální struktuře stavění se výzvám. Zatímco jedni mohou být tak zlomeni svými předešlými neúspěchy, že již odmítají jakýkoliv náznak snahy stavět se čemukoliv novému (protože co kdyby to náhodou opět skončilo neúspěchem), ti, kterým se naopak zdánlivě daří vše, mají často vypěstovaný přístup zcela opačný.

 

___

___

Existuje někde pro nás ten pravý, ta pravá pro náš život - tedy ideální druhá polovička (zamyšlení)

S příchodem na tento svět většinou zapomínáme, s jakým úkolem jsme tady přišli. A týká se to i vztahů. Spousta lidí řekne. "Já mám smůlu na partnery." Otázkou je, zda je to opravdu smůla nebo jen příležitost k duchovnímu rozvoji. Co když si máme s dotyčnými pouze něco dořešit, něčemu se naučit, odpustit si a jít dále.

__

__

Co je to vizualizace přání aneb přestaňte jen snít a měňte sny v realitu

co-je-to-vizualizace-prani-aneb-prestante-jen-snit-a-mente-sny-v-realituRádi sníte? Tak vyzkoušejte techniku vizualizace, která se tak trošku podobá snění. Díky této metodě můžete nejenom výtečně relaxovat, ale podle některých názorů i řešit různé neúspěchy nebo se zbavit zdravotních potíží. Vizualizace je technika, která zapojuje představivost. Podobá se snění, ale záměrně zapojuje vědomou mysl, která si uvědomuje tělu prospěšné pochody.

___

___

Štěstí - když přijde, chyťte ho a nepusťte a užívejte si ho každou buňkou svého těla

stesti-kdyz-prijde-chytte-ho-a-nepustte-a-uzivejte-si-ho-kazdou-bunkou-sveho-telaKdyž už k vám jednou přijde, je třeba ho pevně chytit a nepustit. Jak ale poznáte, že je opravdu tady? Štěstí je pocit velmi osobní. Vždy se odvíjí od toho, jak se v daném okamžiku cítíte. Je to pocit ryze vnitřní a s jeho hledáním musíte začít uvnitř sebe. Nesouvisí s tím, co dělá někdo druhý nebo kolik toho máme... Bohužel mnozí z nás štěstí v materiálních věcech hledají.

___

___